• https://www.twitter.com/@egitimyaybir
  • https://www.instagram.com/egitimyaybir
Üyeliklerimiz
ARAŞTIRMA PROJESİ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

Yayımcı Meslek Birlikleri Federasyonu (YAYFED) üyesi dört yayıncı meslek birliği; Yayıncılar Telif Hakları ve Lisanslama Meslek Birliği (YAYBİR),  Eğitim Yayıncıları Meslek Birliği (EĞİTİM YAYBİR), Türkiye Basım Yayın Meslek Birliği (BASYAYBİR) İle Ders ve Kültür Kitapları Yayıncıları Meslek Birliği (DEKMEB) bir araya gelerek “Basılı ve Dijital Yayınlanmış Eser Kopyalamada Telif Hakları İhlallerinin Biçim ve Yaygınlığı Araştırması” için TERRA Araştırma Danışmanlık & Organizasyon şirketi ile araştırma projesi sözleşmesi imzalandı.

Eskişehir, Erzurum, Diyarbakır, Muğla Çanakkale, Mersin, Trabzon, Konya, İzmir, Ankara ve İstanbul’un örneklem olarak alındığı araştırma raporu; sözleşme gereği tam, eksiksiz ve yayına hazır bir şekilde Mart 2019 içinde yüklenici firma tarafından işverene teslim edilecektir.

Söz konusu araştırmanın, Türkiye’de basılı ve dijital yayınlanmış eser kopyalamada telif hakları ihlallerinin biçim ve yaygınlığını boyutlarını ortaya çıkarma açısından önemli olduğu kadar, hak ihlalleri ile mücadelede de önemli yol gösteri olacaktır. Bu dört yayıncı meslek birliğinin oluşturduğu güç birliğinin ayrıca sektöre moral ve motivasyon sağlayacağı da muhakkaktır. Saygılarımızla.

 

Yönetim Kurulu

  
312 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın